Жорстко карати порушників земельного законодавства почали на Черкащині

На островах «Висока» й «Матвіївське» в адміністративних межах Домантівської сільської ради Золотоніського району виросли будинки, хоч один з островів — це пташиний заповідник. Встановлено, що частина користувачів порушують умови надання в користування земельних ділянок. Наприклад, територія дачного кооперативу «Береговий», на якій розміщено «Царське село», насправді належить до земель водного фонду. Прибережна захисна смуга цього кооперативу рішенням Черкаської міської ради встановлена на… нульовому рівні. Київський апеляційний суд визнав рішення недійсним, і на сьогодні ширина прибережної захисної смуги становить, як і потрібно, сто метрів. Матеріали передано до прокуратури.

Цей та інші факти викрила обласна комісія з перевірки дотримання вимог земельного та водного законодавства в межах прибережної захисної смуги Кременчуцького водосховища. Комісія, створена з ініціативи голови облдержадміністрації Сергія Тулуба, діє з березня, повідомляє прес-служба Держземагентства.

Нещодавно на засіданні колегії ОДА голова комісії, перший заступник голови обласної ради Анатолій Рибак зазначив, що «п’ять останніх років для наведення ладу на берегах Дніпра нічого не робилося, всі заходи були тільки на папері».

Однак останнім часом до порушників чинного законодавства застосовано адміністративні стягнення, вручено приписи, понад півсотні справ передано до суду. Також скеровано шість клопотань щодо скасування незаконно прийнятих органами місцевої та виконавчої влади рішень про надання у власність та користування земельних ділянок та два — щодо приведення у відповідність до вимог законодавства. П’ять матеріалів скеровано до прокуратури. Три висновки про надання наділів у користування скасовано.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене