Землю почнуть продавати з 2013 року

Земельну реформу, яка дозволить купувати і продавати землю депутати планують ухвалити до завершення сесії Верховної Ради і ввести в дію з 2013-го року, повідомляє Телеканал новин „24”.

Поки що нардепи ламають голову, як не допустити до ринку землі перекупщиків. Мовляв, охочих купити задешево землю у селян, а потім перепродати великим агрохолдингам буде достатньо. В таких умовах на українських селян може здійснюватися тиск, - переконані експерти.

\"Земля знаходиться в руках практично беззахисних людей, яким далеко за 50 за 60 років і які не можуть протистояти тим структурам, які можуть прийти на село і фактично силоміць забрати у них землю. Хоча закон і сила це дві великих різниці, хоча я можу сказати, що беззахисні люди підуть на те, щоб продати землю не тому, що вони хочуть, а тому що їх змусять\", - переконаний фахівець з земельних питань Борис Беренштейн.

\"Якщо ви купили землю один раз, то якщо протягом року ви захочете цієї землю позбутися, то ви заплатите мито рівно 100% вартості землі. А на другий рік 90 % і тільки на 10 рік ви заплатите мито 10 %. Розумієте? Тому це не буде сприяти такому бажанню купувати і продавати\", - переконаний народний депутат, ПР Валерій Бевзенко.

Окрім введення мита на продаж землі, депутати також пропонують запровадити обмеження - продавати в одні руки не більше 150 гектарів землі.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене