Земля біля гірськолижних курортів “золота”

Ціни на ділянки та котеджі поблизу \"Мигово\" і \"Буковеля\" захмарно високі

Уже за два тижні планують відкрити сезони у карпатських гірськолижних курортах. Саме в цей час найпопулярніші серед любителів екстриму села Мигове і Паляниця (Івано-Франківська обл., курорт \"Буковель\") наповнюються людьми і буквально оживають. Для місцевих жителів здавання приміщень в оренду стало чи не основним заробітком. А ціни на котеджі та земельні ділянки тут і навіть у найближчих сусідніх селах подекуди вищі за столичні, пише Від і дО.

- Ще двадцять років тому села Паляниця, Яблуниця та Татарів жили звичним сільським життям, а земля тут коштувала копійки, як і всюди, - розповідає мешканець села Татарів (11 км від \"Буковеля\") Валерій Коненко. - Потім землю почали скуповувати, будувати котеджі для туристів. Паляниця вже, скоріше, схожа на місто, аніж на село, а ті, хто тут мав ділянки, стали багатіями.

Нерухомість подорожчала не тільки у Паляниці, а й у наближених до \"Буковеля\" селах. Значно менший ажіотаж навколо землі та будинків гірськолижного курорту \"Мигово\", тут ціни на нерухомість високі, але не настільки.

- Туристи охочіше орендують житло, аніж купують ділянки у Миговому. Хоча такі, що заробляють на цьому гроші і будують тут котеджі, - каже мигівчанин Олексій Палагнюк. - Хоча для буковинців \"Мигово\" і вигідніше і доступніше, ніж \"Буковель\".

За словами ріелтера Вадима Коломійця, нерухомість у Миговому по кишені далеко не кожному. Ціни тут мало відрізняються від тих, що в Паляниці. Наприклад, сотка землі біля тамтешнього гірськолижного курорту коштує щонайменше 2 тисячі доларів. Правда, у Паляниці таких цін вже не знайдеш, тут за сотку правлять щонайменше 5 тис. Також дорогі котеджі, тому охочі придбати їх поблизу курортів, надають перевагу будинкам в сусідніх селах.

Назва населеного пункту

Вартість 1 кв. м у котеджі

Вартість однієї сотки землі

Мигове

Від 800 у. о

від 2 тис. у. о

Берегомет (поблизу Мигового)

Від 600 у. о

від 1,8 тис. у. о

Паляниця (г.-л. курорт \"Буковель\")

Від 1800 у. о

від 3,5 тис. у. о

Татарів, Яблуниця (поблизу \"Буковеля\")

Від 1500 у. о

Від 2,5 тис.  у. о

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене