Земельний банк буде не консолідувати землі, а дерибанити їх – В.Матчук

У законопроекті про ринок землі не передбачено запобіжників, які б контролювали продаж землі сільськогосподарського призначення Державним земельним банком. Про це сказав під час круглого столу народний депутат з фракції НУ-НС Віктор Матчук, передає кореспондент УНН.

"Говорили про земельний банк як про консолідатор земель. Якщо хтось візьме і почитає, те що написано про нього у законопроекті, то це не консолідатор, а дерибанщик землі. Тому що земельному банку передаються у статутний фонд задарма всі державні землі, у тому числі сільськогосподарського призначення і він наділяється правом продажу цих земель", - наголосив політик.

Якщо інші землі, підкреслив В.Матчук, продаються на конкурсних засадах, то Земельний банк може це робити так "як це йому в голову устрелить", як він вважає за необхідне. Адже держава, за словами депутат, не надає йому коштів на кредитування аграріїв. "Держава йому у статутний фонд не гроші вносить, а вносить землю. Тому банк не маючи часу на конкурси, буде виставляти і продавати землю. Але як він продає цю землю – у законі немає ніяких запобіжників", - додав він.


Запам'ятати мене