Закон про ринок земель приймуть на початку 2012 р., купівлю-продаж дозволять з 2013 р.

Законопроект "Про ринок земель" може бути розглянутий парламентом вже на початку наступного року. Про це в коментарі УНН сказав член Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин, народний депутат від Партії регіонів Валерій Бевзенко.

"Звісно, документ треба доопрацьовувати до другого читання. На мою думку, згідно з графіком роботи Верховної Ради, його можна буде доопрацювати і ми зможемо його ухвалити. Хочу нагадати, що землі сільгосппризначення не будуть продаватися та купуватися раніше вступу в дію цього закону, тобто, цей процес зможе розпочатися лише після 1 січня 2013 року", - зазначив парламентарій.

Народний депутат додав, що згідно зі згаданим законом, суб’єктами власності можуть бути лише: фізична особа, місцеві громади або держава. "Фізична особа зможе придбати не більше 100 га землі", - зауважив В.Бевзенко.

"Даний закон передбачає механізми аукціонного продажу землі. Окрім того, досі в законодавстві не було закріплено обіг земель сільгосппризначення. Ці землі не продаються, але вони знаходяться у власності 6,5 млн українських громадян. Таким чином, порушується конституційне право громадян на відчуження землі. Закон про ринок земель законодавчо закріплює дане право", - зазначив В.Бевзенко.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене