Юристи ВР: Закон про землю порушує конституцію

Закон про ринок землі може спровокувати земельну корупцію в Україні. Юристи критикують відповідний законопроект і називають його антиконституційним, пише Deutsche Welle.

"Закон про ринок землі" готується до розгляду в другому читанні. Втім, коли цей скандальний законопроект депутати ухвалюватимуть, невідомо. Вони весь час "відтягують" розгляд реформи. Аналітики упевнені, що все через потужне лоббі та вибори.

Тож не дивно, що довгоочікуваний та скандальний урядовий законопроект про ринок земель, який взявся доробляти профільний парламентський комітет, знову викликав багато зауважень. Тепер нарікання виникли у головного юридичного управління Верховної Ради.

Юристи зауважують, що законопроект у нинішньому вигляді порушуватиме конституцію України та сприятиме корупції. Цю думку підтверджує, зокрема, експерт Української аграрної конфедерації Олександр Поліводський, який брав участь у розробці законопроекту про ринок землі. За його словами, всі земельні операції проходитимуть через руки чиновників. "Зауважень до документу багато. Він не спрощує операції з землею, а, навпаки, ускладнює. Тут присутня корупційна складова. Також не врегульоване питання з земельним банком",- прокоментував Deutsche Welle Поліводський.

За його словами, у такому вигляді закон про ринок землі - неприйнятний, його потрібно повторно розробляти "у непередвиборчий період". Разом з тим, експерт переконаний, що цей закон конче потрібен Україні.

Натомість експерт Земельної спілки України Микола Кобець переконаний, що влада не наважиться ухвалювати закон про ринок землі напередодні виборів, оскільки у парламенті є сильне лоббі проти його ухвалення. "Великий ризик для влади зараз проштовхувати цей закон, бо він б’є боляче по великих агрохолдингах",- наголошує Кобець.

На його думку, нині депутатам варто виокремити з цього закону розділ про проведення аукціонів на право оренди на землю. Оскільки, за твердженням експерта, оренда землі є єдиним суттєвим механізмом наповнення місцевих бюджетів. Реалізація права оренди через аукціон збільшила б надходження до цих бюджетів. "Закон не ухвалять до виборів, і можливість нормально заробляти на оренді землі буде заблокованою",- сказав Микола Кобець Deutsche Welle.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене