Янукович вимагає вжити заходів для припинення розкрадання земель у державі

Президент України Віктор Янукович вимагає вжити всіх заходів, які б припинили розкрадання земель у нашій державі. Про це Глава держави заявив сьогодні під час засідання Комітету з економічних реформ, повідомляє прес-служба Президента України.

«Поки ми займаємося просуванням земельної реформи, продовжується системне розкрадання земель через різноманітні схеми... І люди чують, що проголошена реформа, а на ділі – йдуть побори і корупція», – наголосив Віктор Янукович.

Президент доручив Генеральній прокуратурі «проконтролювати цей процес, щоб до моменту запровадження ринку землі цю ганебну практику було припинено і селянин не відчував обтяжень із запровадження земельної реформи».

Глава держави зауважив, що сьогодні фактично необхідно зосередитися на суцільній інвентаризації земель державної та комунальної власності. Адже напередодні земельної реформи немає чіткого розуміння, скільки, якої категорії, за яким призначенням використовується земель і чи відповідає фактичне використання цільовому призначенню. За словами В.Януковича, головне, для чого необхідна ця робота - виключення можливості порушення конституційних прав громадян, яке має місце на сьогодні.

Президент доручив Генеральному прокурору України Віктору Пшонці здійснити комплексну перевірку існуючої бази земельного кадастру на предмет виявлення фактів порушення прав власності, пов’язаних із землею.

В.Янукович також звернув увагу на питання розмежування земель державної та комунальної власності. Він нагадав, що ще рік тому доручав Уряду спільно з керівниками місцевих державних адміністрацій до червня цього року завершити з цим питанням. «Результат - розмежовано менше двох відсотків. Розпочато процес розмежування лише по п’ятій частині земель. При цьому ще не відбулося затвердження відповідних проектів землеустрою. Очевидно, що провалено не лише виконання цього доручення - існує реальний ризик, що не буде завершений процес розмежування до запланованої дати запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення», – сказав В.Янукович.

Президент вимагає терміново розробити зміни до Закону України «Про розмежування земель державної та комунальної власності» з метою спрощення процедури розмежування таких земель і забезпечити завершення виконання поставленого завдання до кінця цього року. Віктор Янукович наголосив, що особисто контролюватиме хід його виконання. «Щодо тих, хто легковажно буду відноситися до цього, будуть вжиті відповідні заходи впливу», – сказав він.

Президент також порушив тему видачі державних актів на землю.

Віктор Янукович зауважив, що до нього надходять численні сигнали від громадян, які скаржаться на невидачу державних актів на землю протягом кількох років, хоча усі необхідні документи громадянин подав – чиновник не видає державний акт, чекаючи від громадянина хабара.

Він доручив Голові Держземагентства Сергію Тимченку вжити заходів для припинення такої ганебної практики, а Генпрокурору перевірити підстави та законність затримки Держземагентством більш ніж на три місяці видачі державних актів у регіонах. «Водночас, застерігаю від намагань, як-то кажуть, «виконати план по валу» за рахунок неякісної роботи», – сказав Президент.

Віктор Янукович також наголосив на важливості проведення роз’яснювальної роботи щодо реалізації земельної реформи. «Ми повинні провести широкомасштабну роз’яснювальну роботу серед населення щодо запровадження земельної реформи та перспектив і наслідків уведення її в дію», – сказав він.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене