В Україні планують повернути нотаріальне посвідчення договорів оренди землі

Народні депутати Леонід Козаченко й Іван Мірошніченко та заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова спільно працюють над поверненням нотаріального посвідчення договорів оренди. Про це йдеться в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com «Олена Сукманова: Я прийшла надати нового поштовху в боротьбі з рейдерством».

За словами Сукманової, нотаріальне посвідчення договорів оренди посилить захист земельних ділянок від рейдерів.

«Влітку й восени такі конфлікти (рейдерські. — Ред.) виходять на перший план щороку. Гадаю, що реформа децентралізації в реєстраційній системі, коли ми віддали функції реєстраторам на місцях, на певний час також стала поштовхом. І ще один фактор: посилена напруженість населення в будь-яких питаннях: чи то рейдерство, чи комунальні тарифи. У людей висока недовіра. Чому бачимо аграрні самооборони? Я зустрічалася з ними. Вони кажуть, що у правовій державі брати в руки зброю — це не метод. Та коли люди не бачать зворотного зв’язку, то починають захищати себе самі», — прокоментувала Сукманова створення аграрних самооборон.

Вона додала, що спілкувалася з Леонідом Козаченком та Іваном Мірошніченком. Обговорювали питання повернення нотаріального посвідчення договорів оренди.

«Я знаю, що буде супротив цьому, адже це додаткове фінансове навантаження на орендаря. Але це фактор, який посилить захист земельних ділянок напередодні земельної реформи, якщо вона буде. Всі селяни вимагають такого нотаріального посвідчення, бо дуже часто скаржаться на те, що це не їхні підписи, коли договори оформлюють на померлих, або коли люди взагалі не знають про укладання договору. Одночасно з посвідченням відбувається реєстрація нотаріусом цього договору. Це й посвідчення особи, і реєстрація», — підсумувала Олена Сукманова.Запам'ятати мене