В аграрному комітеті вирішували, який із чотирьох законопроектів щодо проведення земельних торгів приймати за основу

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект про внесення змін до Земельного кодексу (щодо порядку проведення земельних торгів у формі аукціону). Про це повідомили у прес-службі Верховної Ради.

Проектом (реєстр. №10231-3) пропонується врегулювати:

- загальні питання щодо здійснення земельних торгів;

- питання, пов´язані із добором земельних ділянок державної або комунальної власності та підготовкою лотів для продажу на земельних торгах;

- порядок підготовки до проведення та порядок проведення аукціону;

- питання, пов´язані із встановленням результатів аукціону;

- порядок оприлюднення результатів земельних торгів.

Зокрема, планується встановити, що земельні торги проводяться у формі аукціону, за результатами проведення якого укладається договір купівлі-продажу, оренди (тощо) земельної ділянки із учасником земельних торгів, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку що продається, або найвищу плату за користування нею, зафіксовану у ході проведення земельних торгів.

Законопроект містить також норму, відповідно до якої продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них має здійснюватися виключно на земельних торгах крім випадків, встановлених частинами другою та третьою статті 134 чинного Земельного кодексу. Водночас, пропонується визначити, що продаж земельних ділянок приватної власності або прав на них на земельних торгах може регулюватися положеннями чинного Земельного кодексу, якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до законопроекту, укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки має нотаріально посвідчуватися, а право на земельну ділянку, набуте за результатами проведення аукціону, підлягає державній реєстрації в порядку, визначеному законом.

Народні депутати наголосили також, що під час підготовки документа до другого читання у Комітеті будуть враховані деякі положення альтернативних законопроектів (№№10231, 10231-1, 10231-2).

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене