Українські фермери вимагають мораторію на продаж землі

Українські фермери вимагають від уряду та парламенту призначення Всеукраїнського референдуму щодо проведення земельної реформи та скасування вивізного мита на зернові культури.

Близько тисячі виробників сільськогосподарської продукції з різних регіонів України пройшли від стадіону \"Динамо\" до будівлі уряду, тримаючи гасла з вимогами та вигукуючи погрози на адресу представників влади, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Деякі з протестувальників несли символічні коси та вила, демонструючи рішучість своїх намірів.

Учасників акції не пустили до входу до будівлі уряду.

Приблизно через півгодини мітинг перемістився до парку біля Верховної Ради.

Декілька жінок, які, за їхніми словами, приїхали з Київської області, розвернули в руках фотографії своїх рідних, які \"стали жертвами переділу землі\".

Організаторами акції є об\'єднання аграріїв. У зверненні до депутатів вони виступили з вимогою подовжити мораторій на купівлю – продаж земель сільськогосподарського призначення \"до того моменту, коли будуть законодавчо забезпечені права селян, фермерів, усіх громадян України на землю\".

Фермери обурювалися діями влади, яка, на їхню думку, намагається перетворити земельні угіддя на підконтрольні олігархам величезні латифундії.

Як повідомлялось, уряд має намір подовжити дію експортного мита на пшеницю, ячмінь і кукурудзу, а також запровадити з 1 січня 2012 року вивізні мита на сою, ріпак та олію соняшникову. Свої дії урядовці пояснювали побоюваннями, що через дефіцит продовольства у світі з України будуть вивозитися деякі види збіжжя, що викличе його нестачу в країні.

При рекордному врожаї український зерновий експорт є наполовину меншим, ніж очікувалося, але уряд не скасовуватиме мито на експорт зерна принаймні до кінця цього року.

\"Нас найбільше турбує експорт зерна. Ми повинні були експортувати за прогнозами на сьогоднішній день 6 мільйонів тонн, а проекспортували лише 3 мільйони тонн\", - заявляв міністр аграрної політики Микола Присяжнюк.

Фермери в свою чергу стверджують, що на внутрішньому ринку закупівельні ціни занижено і з огляду на подорожчання пального, запчастин до техніки, добрив, інших необхідних для ведення агро бізнесу додаткових витрат, їхня діяльність стає вкрай збитковою.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене