Українські чиновники придумали оригінальний спосіб захисту землі від іноземців

Державний комітет України із земельних ресурсів вирішив максимально обмежити доступ іноземних громадян до права на володіння землями сільгосппризначення.

Про це повідомив заступник голови Державного земельного агентства Микола Калюжний під час громадських слухань, передав кореспондент ГолосUA.

Так, за його словами, нове земельне законодавство передбачає, що іноземці зможуть отримувати право власності на землю тільки через успадкування. Однак, відповідно до закону, протягом року громадянин іншої держави повинен буде продати або подарувати успадкований наділ громадянам України.

В іншому випадку земля надійде в розпорядження Держкомзему, який здійснить продаж самостійно, після чого передасть гроші колишньому власнику.

За словами М. Калюжного, Україна є єдиною країною, де буде існувати така норма. Крім того, чиновник відзначив і норму законопроекту про ринок земель, згідно з якою держава планує боротися зі спекуляціями на ринку землі. Так, зокрема, за його словами, передбачається, що продаж землі в перший рік після її покупки буде обкладатися 100% державним податком, у другій - 90%-ним податком, в третій - 80% і т.д. Тобто власникам землі буде вигідно здійснювати продаж тільки через 10 років після її придбання.

ГолосUA


Запам'ятати мене