У Томенко таке враження, що в грудні тишком-нишком планується запустити механізм продажу землі

Сьогодні під час брифінгу у Парламенті після закінчення Погоджувальної ради Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко висловив здивування тим, що пленарний тиждень практично розвантажений від резонансних законопроектів. «Складається враження, що суспільству хочуть зробити своєрідний подарунок перед Новим роком по ухваленню всіх непопулярних законопроектів, бо всі непопулярні законопроекти сьогодні перенесені», - констатував він.

Микола Томенко нагадав, що згідно з календарним планом роботи Парламенту, у грудні будуть два пленарних тижня. «Отож, опозиція прогнозує можливість ухвалення владою всіх непопулярних законопроектів в передноворічний період, коли буде притуплена увага і суспільства, і засобів масової інформації», - сказав він.

Конкретизуючи, Віце-спікер сказав, що на сьогоднішній день проект бюджету на 2012 рік обговорюється в закритому режимі. «Ми як опозиція не знаємо, що там пропонується, органи місцевого самоврядування не відають який буде бюджет», - наголосив М.Томенко. «Якщо його прийняття буде в останній тиждень грудня, то велика небезпека, що він буде прийнятий так само, як приймався у першому читанні – без належного врахування інтересів громадян та територіальних громад», - додав він.

Дивною назвав М.Томенко і ситуацію довкола Угоди про зону вільної торгівлі в рамках СНД. Політик нагадав, що, за словами Прем’єр-міністра Миколи Азарова, Угода передана до Парламенту і буде розглядатися. «Тому для опозиції велика несподіванка, що цієї Угоди у ВР нема і ніхто не збирається її ближчим часом розглядати. Таке враження, що досі Президент і його команда не погодили СНДівську ініціативу Прем’єр-міністра», - додав він.

«Так само ми стурбовані тим, що досі нема відповіді від Президента та його команди стосовно ринку землі», - повідомив М.Томенко. Він нагадав, що залишився фактично місяць до завершення мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення. «Таке враження, що в грудні тишком-нишком планується запустити механізм продажу землі», - наголосив політик. «Оскільки Президент та його команда неодноразово говорили про те, що без продажу землі в Україні буде біда. Я так розумію, що землі поділені і тепер шукають момент коли б проголосувати за їх офіційний продаж», - додав М.Томенко. «Тому ми будемо робити все, щоб підтримати позицію майже 80% громадян України, які категорично проти термінового запуску корупційної моделі продажу землі», - підкреслив Віце-спікер.

Підсумовуючи, М.Томенко ще раз наголосив, що відсутність у порядку денному на цей тиждень згаданих законопроектів, а також відтермінувння розгляду інших важливих законопроектів, зокрема, трудового кодексу, лише підтверджує думку опозиції про «можливість ухвалення владою всіх непопулярних законопроектів в передноворічний період».

За матеріалами персонального сайту М.Томенка


Запам'ятати мене