У Раді зареєстровано ще одну спробу розблокування земельних торгів

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону про внесення змін до розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України (щодо порядку проведення земельних торгів) (№ 10231-1 від 28.03.2012 р). Його ініціатором виступив народний депутат України Зварич І.Т. (Партія регіонів).

Як зазначається в пояснювальній записці до законопроекту, вже понад 10 років від дня набрання чинності Земельним кодексом України, а саме з 01.01.2002 і до сьогодні відсутній закон який би регулював порядок проведення земельних торгів, наслідком чого є фактична неможливість реалізації органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування своїх повноважень щодо продажу земельних ділянок на земельних торгах, оскільки на законодавчому рівні порядок їх проведення не врегульований. Це призводить до значних втрат надходжень державного і місцевих бюджетів.

На сьогодні постановою Верховної Ради України від 09.12.2011 №4151-VI лише прийнято за основу проект Закону України про ринок земель (реєстр. № 9001-д), яким пропонується врегулювати порядок проведення земельних торгів. Тривалість, встановленої законодавством України, процедури прийняття Верховною Радою України законів фактично зупиняє процес розвитку ринку землі і не дає змоги проводити земельні торги з продажу земельних ділянок державної або комунальної власності.

З урахуванням цього автор законопроекту пропонує внести зміни до Земельного кодексу України, якими на законодавчому рівні Кабінету Міністрів України надати повноваження щодо встановлення порядку проведення земельних торгів до набрання чинності законом, яким встановлюється порядок проведення земельних торгів.

З текстом законопроекту можна ознайомитись на сайті Верховної Ради.

Як повідомлялось раніше, 21.03.2012 р. у Верховній Раді було зареєстровано проект Закону України “Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо порядку проведення земельних аукціонів)” за № 10231 (автор - народний депутат України Володимир Толстенко.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене