У парламентському комітеті пройшло обговорення законопроектів про ринок земель

Протягом другого дня дводенного розширеного засідання Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин було обговорено деякі аспекти законопроектів про ринок земель, повідомляє Інформаційне управління Верховної Ради.

Учасники засідання зосередили увагу на певних положеннях законопроектів, внесених народним депутатом Григорієм Смітюхом (реєстр. №9001) та Кабінетом Міністрів України (реєстр. №9001-1).

Під час дискусії наголошувалося, зокрема, що майбутній закон про ринок земель повинен мати не лише економічну, але й соціальну складову. \"Державна підтримка на рівні закону необхідна насамперед фермерам та товаровиробникам середнього рівня, адже саме на цих суб‘єктах аграрного виробництва тримається і триматиметься надалі соціальна інфраструктура села\", - підкреслив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Микола Безуглий. Водночас, наголошували виступаючі, закон не має порушити права потужних агрохолдінгів, які зайняті сьогодні в сфері аграрного виробництва та користуються землею на правах оренди. Учасники обговорення наголосили на необхідності включення в закон норми, відповідно до якої договори оренди не можна було б розривати до кінця терміну їх дії навіть у тому разі, коли права власності на орендовану ділянку перейшли б до іншої особи шляхом укладання договору купівлі-продажу цієї ділянки.

Характеризуючи питання суб‘єктів майбутнього земельного ринку, Г.Смітюх наголосив, зокрема, що ними мають бути лише фізичні особи - громадяни України з відповідною (аграрною) освітою та досвідом роботи у галузі, \"а також держава Україна в особі Державного земельного фонду\".

Присутні на засіданні погодилися також із тим, що земельний ринок не повинен створюватися і функціонувати поза контролем держави. Тому, зазначалося під час виступів, майбутній закон має визначитися щодо конкретної державної установи, яка здійснюватиме трансакції щодо земельних ділянок. Планується, що такою установою може бути або Державне агентство земельних ресурсів України (колишній Держкомзем), або інша державна структура, створення якої необхідно унормувати у законі.

Учасники обговорення зосередили також увагу на питанні граничного розміру земельної ділянки, яка може перебувати у власності одного господаря. Більшість виступаючих погодилася із тим, що цей показник не має перевищувати рівень 200 га.

Як наголосив голова Комітету Григорій Калетнік, Комітет прийме остаточне рішення 20 вересня.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене