У держави є безліч підстав не підтримувати агрохолдинги – переконаний Матвієнко

Держава повинна в першу чергу підтримувати не великі промислові агрохолдинги, а фермерів, цьому є безліч серйозних підстав.

Таку точку зору висловив народний депутат від фракції "Наша України - Народна самооборона", заступник голови партії «Українська платформа «Собор», член Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Анатолій Матвієнко в інтерв'ю кореспонденту ГолосUA.

За словами народного депутата, «підтримувати треба того, для кого земля є головним засобом виробництва. І тоді ми відповімо на питання збереження родючості грунтів, ефективного використання, конкуренції, ціни».

При цьому він зазначив, що для холдингів земля не є головним засобом виробництва, а лише додатковим ресурсом для здешевлення його складових. «Формування ціни на землю - це формування продовольчої безпеки. Холдинги не зацікавлені ні в чому, крім пшениці, рапсу і цукрового буряка. І тваринництво ми втратили завдяки цьому процесу "холдингізації" », - вважає А. Матвієнко.

У той же час він зазначив: необхідно розуміти, що земля - це і сільський уклад, а село - національне коріння. «Чи хочемо ми його зберегти як соціокультурне середовище? Тоді повинні створювати робочі місця в селі. Село народжує дітей, продукує, має перспективу. Це і питання культури, політики, етносу - на які ми поки що цим законом (Законопроектом «Про ринок землі», прийнятий 9 грудня 2011 року в першому читанні парламентом - ред.) не відповідаємо», - підкреслив А. Матвієнко.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене