Тимченко презентував в парламенті нову концепцію розмежування земель

«Розмежування земель державної та комунальної власності є одним із пріоритетних завдань нині діючої земельної реформи. Ці роботи потрібно завершити якомога швидше. Однак, рішення про проведення розмежування земель приймають сільські, селищні, міські ради та місцеві державні адміністрації, які незацікавлені в проведенні розмежування, оскільки для них це пов’язано з позбавленням їх права розпоряджатися усіма землями в межах населених пунктів, - наголосив Голова Держземагентства України Сергій Тимченко, виступаючи в парламенті на розширеному засіданні консультативної ради з питань місцевого самоврядування, повідомляє Урядовий портал. - Суттєво стримує проведення робіт з розмежування земель державної та комунальної власності недостатнє фінансування. Так, на розмежування за діючим законом необхідно 2,5 млрд. гривень, з яких за 8 років його дії виділено лише 0,5 % від потреби».

Загалом в Україні розмежуванню підлягає понад 29 млн. га земель. Починаючи з 2004 року, з моменту прийняття Закону «Про розмежування земель державної та комунальної власності» на сьогодні:

- прийнято 4100 рішень, що становить 31% від загальної площі земель, яка підлягає розмежуванню.

- з них замовлено 1126 проектів землеустрою, що становить 6,3 % від загальної площі, яка підлягає розмежуванню.

- остаточно затверджено – лише 88 проектів землеустрою - 0,6% від загальної площі, яка підлягає розмежуванню.

Однак, досі жодного гектара землі не передано до комунальної власності. Таким чином, більш ніж восьмирічна спроба розмежувати землі державної та комунальної власності не мала успіху.

«За дорученням Уряду Держземагентство спільно з групою народних депутатів розробило проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності». В основу цього законопроекту покладено концептуально новий підхід до розмежування державної та комунальної власності, що має на меті швидко і на високому якісному рівні завершити розмежування земель і абсолютно без бюджетних витрат», - зазначив Сергій Тимченко.

Нова процедура розмежування полягає в тому, що в межах населених пунктів комунальною власністю оголошуються усі землі, крім земельних ділянок приватної власності та земельних ділянок, на яких знаходяться об’єкти нерухомого майна, що перебувають у державній власності, а також такі, які перебувають у постійному користуванні органів державної влади та державних підприємств, установ та організацій.

А за межами населених пунктів у державній власності залишаються усі землі, крім приватної власності та земельних ділянок, які на момент розмежування були надані у користування комунальним підприємствам, установам та організаціям (кладовища, громадські пасовища, сміттєзвалища та інші об’єкти комунального господарства).

У разі, якщо після проведення розмежування земель виникає необхідність розташування на землях державної власності комунального об’єкта і навпаки на землях комунальної власності – державного, відповідні земельні ділянки під зазначеними об’єктами будуть автоматично змінювати форму власності при оформленні правовстановлюючих документів на них.

«Усі раніше розроблені проекти землеустрою залишаються чинними і включаються складовою частиною до схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, матеріалів інвентаризації земель, а також іншої документації із землеустрою», - поінформував парламентарів та представників місцевих органів влади Сергій Тимченко.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене