Третина землі буде в держави, ціна гектара сільгоспугідь сягне 20 тисяч

«Держава не зацікавлена в тому, щоб селяни стали масово продавати паї. Важливо донести до людей, що буде переглянута методика нормативної грошової оцінки, земля однозначно дорожчатиме. Ціна гектара сільських угідь зросте до двадцяти тисяч гривень. Держава має намір сконцентрувати у своїх руках не менше 30 відсотків сільськогосподарських угідь», – зазначив Микола Калюжний, заступник Голови Держземагентства під час семінару в Криму. Про це повідомляє прес-служба Державного агентства земельних ресурсів.

За словами Калюжного, мета семінарів, що проводяться у всіх областях України – налагодити діалог між усіма суб\'єктами земельного ринку: фермерами, власниками землі, сільськими головами, земельними органами, щоб досконально відпрацювати всі питання та визначити, які зміни вносити в проект Закону «Про ринок земель» на друге читання. «У нас є час до 5 - 10 вересня», – наголосив Микола Калюжний.

«Хоча представники Світового банку незадоволені тим, що серед суб\'єктів ринку сільгоспугідь немає юридичних осіб, ми відстоюємо нашу позицію, яка залишається незмінною і вона ґрунтується на нашому розумінні того, що юрособа може легко заснувати кілька дочірніх підприємств, утворюючи тим самим лазівку для іноземного капіталу, – зазначив у виступі Микола Калюжний. – Всі молоді країни Євросоюзу ввели заборону на продаж землі іноземцям. Україна також ще не конкурентоспроможна, наша земля недооцінена, сьогодні її вартість становить 500 - 800 доларів за гектар. В молодих країнах Євросоюзу гектар сільгоспугідь коштує близько 2 - 3 тисяч євро, в країнах старої Європи - 10 тисяч євро».

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене