Скільки землі задекларували голови ОДА за 2017 рік

«Слово і Діло» придивилося до землі, яка перебуває у володінні, оренді або іншому праві користування в голів ОДА та членів їхніх родин.
Загалом у голів ОДА задекларовано 104 га землі. Порівняно із середньовічними латифундистами ця цифра досить скромна. У польських поміщиків Закревських на 104 га «вміщувався» лише один маєток. А за сучасними мірками всі голови ОДА разом задекларували дві третини «маєтку» Януковича в Межигір'ї.
Цікаво, що більш ніж половина землі, яка належить усім головам облдержадміністрацій, перебуває в одних руках. У декларації голови Луганської ОДА Юрія Гарбуза та членів його сім'ї було зазначено, що вони розпоряджаються більш ніж 63 га на трьох земельних ділянках.
Друге місце за кількістю землі з відчутним відривом ділять голова Кіровоградської ОДА Кузьменко, який зазначив 7,4 га, та Київської ОДА Горган, який задекларував 7,31 га. На третьому місці розташувався голова Вінницької ОДА Коровій, сім'я якого в 2017 році розпоряджалася 5,68 га землі на шести ділянках.
Невелику ділянку землі в 12 соток задекларував голова Сумської ОДА Клочко. Це дві стандартні дачі по 6 соток. Загалом 34 сотки розкидані на 4 ділянках у голови Полтавської ОДА Головко. Зовсім крихітну ділянку землі в 1 сотку вказав у декларації голова Івано-Франківської ОДА Гончарук.
Безземельними, судячи з декларацій, виявилися голови Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, Харківської – Світлична, Львівської – Синютка, Херсонської – Гордєєв та Одеської – Степанов.

Запам'ятати мене