Рескомзем закликає не пресингувати підприємців максимальними орендними ставками на землю

Органи місцевого самоврядування АР Крим установлюють практично максимальний розмір орендної плати - до 12 відсотків. Підприємці розцінюють цей факт як фінансовий пресинг і відмовляються брати земельні наділи в оренду. Таким чином, потенційні інвестори ставляться в дуже жорсткі умови, і замість поповнення бюджетів місцеві ради матимуть фінансові «дірки».

Як приклад - місто Старий Крим. Первинну нормативну грошову оцінку земель тут провели ще в 1997 році, вартість 1 кв. м становила 12 гривень. Після актуалізації грошової оцінки в 2011 році і з урахуванням того, що місту присвоєно статус курорту, вартість квадратного метра, залежно від інфраструктури, сягнула до 175 гривень. Крім того, практично всім орендарям наділів комерційного призначення місцеві ради встановили ставку в 10 відсотків.

Для врегулювання питання ставок орендної плати Рескомзем рекомендує органам місцевого самоврядування варіювати її у встановлених законом рамках, але з обов'язковим урахуванням об'єктивних чинників економічного стану кожного суб'єкта підприємницької діяльності. У деяких регіонах для врегулювання питання необхідно провести громадські слухання, повідомляє прес-служба Держземагентства.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене