Передбачається створення інспекції, яка контролюватиме якість ґрунту

«До кінця 2011 року Держземагентство запланувало опрацювати низку важливих законів», – повідомив заступник голови відомства Микола Калюжний. Згідно з «дорожньою картою» земельної реформи головний документ, який забезпечує прозорість земельного фонду - Закон «Про державний земельний кадастр» вже прийнятий. Закон «Про ринок земель» запланований до розгляду в першому читанні у вересні.

Наступний на черзі документ для опрацювання – проект закону, що забезпечить урегулювання процедури розмежування земель державної та комунальної власності, який суттєво спростить її. Натепер ця «земельна процедура» виконана в Україні на 0,6 відсотка. В новій редакції закону не передбачено державного акту на право комунальної власності на землю. В економічному обґронуванні закону зроблено розрахунки, що загальна вартість цього виду робіт зменшиться в чотири рази з 2,5 млрд гривень до 600 мільйонів.

У серпні Держземагентство має намір внести на розгляд Верховної Ради проект документа про спрощення процедури встановлення меж населених пунктів. В цілому по Україні цей показник становить близько 65 відсотків.

Наприкінці цього року, за планами Держземагентства, планується розгляд закону про родючість ґрунтів, що вже пройшов перше читання. Документом, зокрема, передбачено створення спеціальної інспекції, яка буде контролювати якість ґрунту, та визначено штрафні санкції за незбереження родючості ґрунтів, повідомляє прес-служба Державного агентства земельних ресурсів.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене