Передача повноважень з управління землями місцевим органам – версія Адміністрації президента

Понад 10 млн га землі перейде під контроль РДА. Держгеокадастр втратить більшу частину своїх функцій. Останньою інстанцією у вирішенні земельних питань стануть губернатори. Ось неповний перелік новацій, які намагається впровадити в сфері земельних відносин оточення президента, пише БЦ.

Вперше про можливість перерозподілу повноважень у сфері землекористування - в першу чергу в частині розпорядження землями державної форми власності, було оголошено два тижні тому на засіданні Ради реформ з подачі в.о. глави аграрного комітету Верховної ради Олександра Бакуменко (БПП).

Він заявив, що земельні відносини потребують "деконцентрації", маючи на увазі під цим переміщення основних функцій на користь районних і обласних адміністрацій.

В кінці минулого тижня ці пропозиції були оформлені в законопроект, який має робочу назву "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо концентрації в сфері земельних відносин". Його текст є в розпорядженні БЦ.

За даними БЦ, куратором при його написанні був заступник голови Адміністрації президента Віталій Ковальчук. У секретаріаті профільного комітету з питань аграрної політики та земельних відносин підтвердили, що знають про підготовку документа. Однак до його написання члени парламентського Комітету та його секретаріату не залучалися.

Документ містить 121 сторінку. Примітно, що він не передбачає перехідного періоду. Тобто, всі його положення можуть вступити в силу на наступний день після опублікування.

Проаналізувавши документ, БЦ вибрав п'ять найбільш неоднозначних новацій, які пропонується впровадити в земельній сфері:

1. Передача повноважень з розпорядження держземлями від Держгеокадастру до райдержадміністрацій (РДА) та об'єднаних територіальних громад (ОТГ).

2. Контроль за використанням земель передається на рівень обласних державних адміністрацій (ОДА).

3. Реєстрація земельних ділянок в держземкадастрі передається місцевим адміністраціям.

4. Скасовується обов'язкова експертиза землевпорядної документації.

5. Політику в сфері земельних відносин формує Мінрегіонбуд.

Детальніше – в матеріалі Как Администрация президента собирается передать землю в управление местной власти на БизнесЦензор.Запам'ятати мене