Отримати землю у власність ОСББ реально. Але процедура тривала

Процедура переходу прибудинкової території у власність ОСББ, кажуть фахівці, не складна, якщо влада на боці об’єднання. Але варто взяти до уваги - отримавши ділянку, необхідно сплачувати податок на неї. Також, створюючи ОСББ, слід перевірити, щоб документи всіх його членів було оформлено належним чином . Перша інстанція, до якої потрібно звернутися, – управління земельних ресурсів. Там необхідно отримати черговий кадастровий план.

\"Це ситуаційна схема, яка показує правовий і територіальний статус кожної земельної ділянки на теперішню дату. Таким чином у співвласників багатоповерхового будинку знімуться декілька питань стосовно того, яку саме територію вони можуть для себе відвести. Тому що може статися так, що поруч із ними знаходяться якісь державні акти, хтось уже викупив землю, певні земельні ділянки, які є в оренді, земельні ділянки, які є загальною власністю громади міста, які не можуть бути відведені, тобто проїзди, дороги вулиці і так далі\", - розповідає генеральний директор Інституту землевпорядних технологій Олена Реутова.

Далі у Державних будівельних нормах номер 360-92 потрібно розрахувати площу, яку мають виділити під зведення та обслуговування споруди. Потім необхідно написати до Київради клопотання з проханням надати дозвіл на розробку проекту відведення ділянки. І замовити його у землевпорядної організації, яка має відповідні ліцензії.

\"Всюди - в законах про ОСББ, в земельному кодексі пишеться, що ОСББ передається земельна ділянка у власність безоплатно. Безумовно, земельна ділянка передається безоплатно, але для того, щоб її передали треба зробити певні проекті і геодезичні роботи. І ці роботи треба зумовити, як я казала, організаціям, що мають відповідні ліцензії і ці роботи коштують певних грошей. Вартість робіт розраховується на підставі кошторисної документації, або на підставі договірної ціни, як хто хоче.\" - пояснює Олена Реутова.

Найскладніше – потім погодити проектну документацію в органах влади, зокрема у КМДА. Останній етап - сесія Київради має надати рішення про виділення земельної ділянки об’єднанню.

Украинский Бизнес Ресурс


Запам'ятати мене