Отримати ліцензію на виконання землевпорядних робіт буде непросто - Тимченко

Голова Державного агентства земельних ресурсів України Сергій Тимченко під час прямої лінії \"Комсомольской правды в Украине», відповідаючи на численні запитання читачів, розповів про те, чого чекати від земельної реформи і наскільки швидко можна буде оформити земельну ділянку. Зокрема, керівник земельного відомства повідомив, що завдяки реформі людям більше не доведеться оббивати пороги відповідних установ, щоб отримати дані про ту чи іншу ділянку, що для продажу земельної ділянки не треба обмінювати земельні акти нового зразка. Про це повідомляє прес-служба Держземагентства.

Держземагентство зробить усе можливе для того, щоб скоротити кількість недобросовісних установ, які нібито допомагають людям у підготовці земельних документів. Сергій Тимченко заявив, що всі фірми, які захочуть виготовляти землевпорядну технічну документацію, проходитимуть ретельний контроль. Відповідно на ринку буде менше компаній, які обманюють громадян при підготовці та виготовленні документів на отримання землі.

- Якість послуг цих фірм дуже низька. Але зовсім скоро таким підприємцям ліцензію отримати буде непросто. Всі контори, які бажають мати ліцензію будуть проходити курси на базі державних вузів і здавати іспит, - заявив Сергій Тимченко, відповідаючи на запитання громадян під час прямої лінії.

Керівник земельного агентства також наголосив, що на сьогодні дев\'ять із десяти документів на отримання земельної ділянки оформлені не якісно. Він констатував, що, на превеликий жаль, в даний час Держземагентство не має важелів контролю за якістю роботи таких компаній.

Як відомо, починаючи з 2003 року в Україні виникли колосальні черги на отримання земельних актів. Але влада обіцяє, що за півтора місяці ці черги будуть ліквідовані. За словами Сергія Тимченка, всі люди, які надали необхідні документи, вчасно отримають свої акти. Що стосується Києва і Київської області, то тут акти на землю можна буде отримати протягом декількох тижнів.

Голова Держземагентства також розповів, що з 1 січня 2012 року вся інформація про земельні ділянки буде зібрана в одну єдину геоінформаційну базу, а реєстрація документів на земельну ділянку займе всього два тижні. Отримати будь-яку інформацію про земельну ділянку можна буде протягом 10 днів. В результаті істотно прискориться процес отримання земельних ділянок. Сергій Тимченко підкреслив, що реєстратор, який порушуватиме ці терміни, буде притягнутий до адміністративної відповідальності, тобто – до сплати штрафів. Крім того, за його словами, з 2013 року земельний кадастр з\'явиться в Інтернеті. При цьому будь-яку земельну ділянку можна буде відшукати у мережі у повному картографічному зображенні.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене