Земля під будівництво продовжує дешевшати

За минулий рік земля для забудови в передмістях Києва подешевшала на 16%. В середньому коштує $3316 за сотку, порахували у консалтинговій компанії "СВ девелопмент".

"Зараз земля під забудову користується найменшим попитом на ринку нерухомості. Бо це доступно лише для людей із високим рівнем достатку. А їх не так багато, - сказав Gazeta.ua голова правління Спілки консультантів із нерухомості Віктор Несін. - Після купівлі землі потрібно вкласти великі кошти у будівництво, проведення комунікацій. Простіше й дешевше придбати квартиру. А кредитування на землю зараз згорнене".

Найдешевша земля під Києвом у Переяслав-Хмельницькому районі, сотка там коштує в середньому $979, найдорожчим є Києво-Святошенський район, там сотку продають приблизно за $5145.

"За останні пару років це найнижчі ціни. Перед кризою люди, які мали гроші вклали їх у землю, а тепер продають її на 10-15 відсотків дешевше, ніж купили. Нещодавно допомагав продавати будинок із землею в Обухівському районі. Власнику землі так потрібні були гроші, що він із 600 тисяч доларів скинув до 350 тисяч", - розповів Несін.

За його словами, у 2012 році ціни на землю під будівництво через брак попиту опустяться ще на 5% нижче від нинішніх.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене