Земельного банку не буде?

Заступник Голови Держземагентства України Микола Калюжний під час телефонної “гарячої лінії” в Кабінеті Міністрів України зазначив, що земельна реформа набуває дедалі чіткіших обрисів. На адресу законопроекту “Про ринок земель” у ході його обговорення в першому читанні прозвучало чимало слушних зауважень. Утім, що він потребує вдосконалення, визнають як народні депутати, так і урядовці. Слушні доповнення та конструктивні пропозиції, що надійшли до профільного парламентського комітету, будуть враховані під час розгляду документа в другому читанні.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Держземагентства.

– Ми їздили в села, спілкувалися з власниками паїв – не агітували, а вислуховували їхні побажання та зауваження. На підставі цього зробили висновки, які норми документа турбують людей найбільше, – сказав Калюжний.

Одна із центральних тем, за словами заступника Голови Держземагентства, – переважне право на придбання землі. Розглядалися різні варіанти визначення цього механізму. Зокрема, один із внесених до парламенту законопроектів містив пропозицію створити Земельний банк, який розпоряджався б землями державної власності.

– Але статті 13 і 14 Конституції України не дозволяють цього зробити. У нас є висновок Мін'юсту, який чітко говорить, що створення такого банку суперечить Основному Закону. Поки розпорядником земель держвласності залишається Держземагентство, – зазначив Микола Калюжний.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене