Законопроект про так званий ринок земель прийняли за основу

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про ринок земель, повідомили в Інформаційному управлінні ВРУ.

Проектом (реєстр. №9001-д) пропонується, зокрема, встановити, що суб´єктами ринку земель сільськогосподарського призначення придатних для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства є: громадяни України; територіальні громади в особі органів місцевого самоврядування; держава в особі державного земельного банку, відповідних органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим.

Документом пропонується визначити, що у власності однієї особи гранична максимальна площа земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва не може перевищувати 100 гектарів. Крім цього, законопроект містить також пропозицію встановити обмеження загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка може перебувати в оренді однієї особи з урахуванням пов´язаних осіб та осіб, пов´язаних з нею відносинами контролю, на рівні не більше 6000 гектарів сільськогосподарських угідь на території одного району та не більше 5 відсотків площі сільськогосподарських угідь на території області.

Крім цього, законопроект містить норму, відповідно до якої перехід права власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення не має припиняти право оренди, право користування чужою земельною ділянкою сільськогосподарського призначення. Згідно із проектом, до нового власника такої земельної ділянки з часу набуття права власності на неї мають переходити права та обов´язки орендодавця за договором оренди.

Проектом також передбачається встановити, що покупець земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва зобов´язаний подати декларацію про джерела надходження коштів за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Законопроектом також пропонується визначення функцій державного оператора, державного земельного банку, фонду земель сільськогосподарського призначення на майбутньому ринку земель сільськогосподарського призначення.

Ознайомитись з текстом законопроекту можна тут.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене