Законопроект про ринок земель: національні інтереси – понад усе

У законопроект "Про ринок земель", який планується винести на розгляд парламенту у другому читанні найближчим часом, планується внести поправки з певними поступками для великих аграрних підприємств.

Відповідне питання обговорювалося під час громадського обговорення законопроекту про ринок землі в четвер, повідомляє Реальна економіка.

За словами голови аграрного комітету Верховної ради Григорія Калєтніка, в законопроекті і надалі не буде дозволятися юридичним особам торгувати землею.

"Ми не можемо інакше поступити, оскільки в законопроекті ми не можемо поєднати інтереси кожного підприємства. Ми поставили за мету - врахувати національні інтереси країни", - зазначив депутат.

Також він додав, що питання щодо відмови від Земельного банку також не обговорюється. Калєтнік не сумнівається у необхідності створення такої установи.

У той же час, представники аграрних підприємств і експерти вбачають в зазначеній структурі "монстра" з необмеженими можливостями.

Як зазначив голова аграрного комітету, поки що лише розглядається можливість виписати окремий спеціальний законопроект, який регламентуватиме діяльність Земельного банку.

Крім цього, він наголосив, що для підприємств, які сьогодні орендують більше землі, ніж це дозволено законопроектом, буде передбачено перехідний період.

"Ми тільки будемо розглядати, який це має бути перехідний період. Але гарантую вам, що законом в разі його прийняття чи нинішнім законопроектом не буде жодне підприємство ліквідоване чи зруйноване. Всі підприємства як працювали, так і будуть працювати", - заявив Калєтнік.

У свою чергу, заступник Міністра аграрної політики та продовольства Олександр Сень запропонував збільшити ліміт у користуванні земельним банком в одному районі до 35% площі адміністративної одиниці.

В нинішньому законопроекті, як відомо, передбачено лише 10%. Крім того, документ також передбачає загальні обмеження для користування земельним банком в країні. Тобто, будь-яка юридична особа може користуватися земельним фондом не вище 100 тисяч гектарів.

"Наша позиція одна, компромісна. Якщо в законопроекті передбачаються обмеження щодо оренди рілля, то ми пропонуємо, щоб цей обсяг був збільшений до 35% площі адміністративного району. Цю пропозицію ми разом з Держкомземом запропонували комітету Верховної ради", - заявив Сень.

За інформацією "Реальної економіки", сьогодні близько 15 підприємств перевищують загальний ліміт по Україні. Серед них такі компанії: Ukrlandfarming (Олег Бахматюк) – 430 тис. га, Інвестиційний холдинг NCH (група фондів) - 400 тис. га, "Миронівський хлібопродукт" (Юрій Косюк) – 280 тис. га, "Мрія" (Микола Гута) – 240 тис. га, "Астарта" – 225 тис. га, HarvEast Holding (Рінат Ахметов, Вадим Новинський) – 220 тис. га, "Кернел" (Андрій Веревський) – 180 тис. га, "Приват-Агрохолдинг" (Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов) – 136 тис. га.

Компаній, які перевищують ліміт в окремих районах, більше.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене