З наступного року органи земресурсів запрацюють комфортно і прозоро

Територіальні органи земельних ресурсів усіх областей повністю ліквідували заборгованість з видачі державних актів на землю. Про це під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України заявив Голова Держземагентства Сергій Тимченко.

Виключенням є Київська область, де залишилось видати 7,1 відсотка від загальної кількості заборгованих актів. Загалом за останні два з половиною місяці видано понад 220,67 тисяч правовстановлюючих документів на землю, що роками пилились на полицях. Решта - 103, 7 тисячі не можуть бути виданими з різних причин: громадяни померли, не з’явилися або відмовилися тощо.

«Сьогодні є чітка воля Уряду та Президента України покласти край таким ганебним явищам в органах земельної сфери, як хабарництво і штучне створення черг, непрозорі процедури оформлення документів, тіньовий ринок бланків, багаторічні затримки з реєстрації прав власності та видачі державних актів», – зазначив С. Тимченко.

«Хочу звернути увагу, що багато людей, які мають проблеми у земельних питаннях, плутають компетенції Держкомзему та інших органів. Багато громадян очікують видачі своїх актів, але насправді їх документи навіть і не надходили до нас, а перебувають у посередницьких фірмах та землевпорядних організаціях. Серед цього списку органи узгоджувальних комісій, місцеві ради, адміністрації, які затягують рішення про приватизацію та виділення земельних ділянок. Я впевнений, що більше не буде затримок з видачею державних актів і величезних черг. З 1 січня цього року набуває чинності Закон “Про Державний земельний кадастр”, згідно з яким всі процеси будуть автоматизовані, а значить спрощені та скорочені за термінами. Вже незабаром кожен громадянин на власному досвіді зможе відчути комфортність і прозорість роботи органів земельної сфери», - підсумував Голова Держземагентства.

За матеріалами прес-служби Держземагентства

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене