Якщо Рада дозволить продаж землі, масових акцій протесту не буде

Якщо Верховна Рада дасть добро на вільний продаж землі у приватні руки, то влада може спати спокійно — більшість українців (навіть не дивлячись на те, що вони проти) поставляться до цього пасивно і не вийдуть на жодні масові протести.

Про це свідчать результати загальнонаціонального соцопитування Центру Разумкова, результати якого має ZN.UA.

Згідно з ним, якщо влада все ж введе вільний ринок сільськогосподарських земель, то противники цього кроку нічого робити не будуть. У всякому разі, більше половини (51%) з них.

«Ми не віримо в себе. Зі згаданих вище 51% противників вільного ринку землі, майже три чверті (64%) пальцем не поворухнуть, оскільки не вірять, що „протести і моя участь у них будуть мати якийсь результат“. Ще 14% вважають, що в їхньому місті чи селі „ніяких протестних акцій, до яких можна було б приєднатися, не буде“. 7% відверто сказали, що побоюються репресій з боку влади», — коментує результати директор соціологічних програм Центру Разумкова Людмила Шангіна.

Окрім того, згідно з соцопитуванням, 20% противників будуть збирати підписи під петиціями, по 8% можуть взяти участь або у діяльності громадських організацій та/або партій, що виступають проти зазначеного ринку, або у санкціонованих мітингах і демонстраціях.

І лише близько 7% повідомили, що готові до дій, яких влада дійсно поки боїться: пікетування органів влади, несанкціонованих мітингів і демонстрацій, перекриття доріг і вуличних безладів.

Опитування проведено з 28 січня по 2 лютого 2012 року у всіх регіонах України. Опитано 2005 респондентів старше 18 років. Теоретична похибка вибірки — 2,3%. Проведено п'ять фокус-груп: дві з фермерами (у Дніпропетровській та Львівській областях), три — з власниками паїв (у тих же областях, а також в АР Крим, де, як відомо, земельне питання не тільки земельне, і не питання, а велика проблема). Проект виконано за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Додаткові результати соцопитування читайте у статті Людмили Шангіної «Про землю, або Нотатки на полях інтерв'ю президента» у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».


Запам'ятати мене