У четвер, без психологічної готовності і повільно поспішаючи, депутати розглянуть законопроект про ринок землі

Законопроект про ринок землі Верховна Рада України розгляне у четвер.

Про це повідомив Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у середу в інтерв´ю журналістам у Житомирській області, де він перебуває з робочою поїздкою, інформує прес-служба Верховної Ради.

При цьому В.Литвин зазначив, що, «на превеликий жаль, у нас немає психологічної готовності до введення ринку землі». За словами керівника парламенту, точиться багато безпредметних дискусій, і проти запровадження ринку землі «переважною мірою виступають люди, які вже орендують її, позаяк їх влаштовує невизначений механізм використання земель». Водночас, він звернув увагу на процеси тіньової приватизації у земельній сфері.

В.Литвин висловився за необхідність роз´яснення людям, що «мова йде не про базар, не про те, що завтра почнуть продавати і скуповувати землю, а йдеться про те, щоб створити умови капіталізації землі, підвищення її вартості».

За словами Голови Верховної Ради України, нині у парламенті зареєстровано ряд законопроектів про ринок землі. На думку В.Литвина, алгоритм роботи над цим питанням має бути таким: спочатку парламент розглядає і обговорює всі законопроекти, потім той, що дістане найбільшу підтримку, береться за основу, направляється на повторне перше читання і доопрацьовується відповідною комісією з урахуванням всіх інших пропозицій.

При цьому В.Литвин виступив категорично проти поспішного прийняття закону про ринок землі, зазначивши: «Тут повинен діяти відомий принцип: поспішай повільно».

За словами В.Литвина, «земельне питання» парламент розгляне після обговорення питання про вибори народних депутатів України.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене