Світ буде «штовхатися в черзі» за українською землею - нардеп

При введенні ринку землі в Україні світ буде «штовхатися в черзі» за нашою землею, тому необхідно вводити дозвіл на її купівлю-продаж дуже обережно.

Таку точку зору висловив народний депутат від фракції "Наша України - Народна самооборона", заступник голови партії «Українська платформа «Собор», член Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Анатолій Матвієнко в інтерв'ю кореспонденту ГолосUA.

На думку народного депутата, в купівлі української землі в першу чергу будуть зацікавлені не вітчизняні, а іноземні покупці.

«Саме світ буде "штовхатися ", бо бореться за вплив на земельні ресурси в умовах такої глобальної проблеми, як продовольча криза. Тут не можна нікому вірити, аби Україні не рухатися до бездумного ринку землі. Світом правлять власні інтереси, ніхто не думає про Україну - думають, перш за все, як заволодіти джерелами природних ресурсів. Я, можливо, "дую на холодну воду", але мені здається, що краще мати відповіді на здавалося б самі "фантастичні" питання, ніж не мати їх», - сказав політик.

При цьому А. Матвієнко відзначив, що і великі українські холдинги, що мають активи на IPO, зацікавлені в скуповуванні якомога більшої площі родючих земель. «Є люди, які хочуть не України, а власних коштів, маючи ресурси, які не знають, куди сьогодні інвестувати. Тим більше, що можуть з'явитися прибутки навіть не в 300%, а в 1000%. Тому нам треба входити в ринок землі дуже обережно», - підкреслив він.

На думку А. Матвієнка, одним із прийнятних варіантів запровадження ринку землі в Україні міг би стати такий, при якому все, придбане Державним земельним банком, було б виключно державною власністю, і держава гарантувала б оборот таких земель.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене