Рескомзем ініціює спрощення процедури і скорочення термінів

Рескомзем виступив з ініціативою щодо внесення змін до чинного законодавства, повідомляє прес-служба Держземагентства. Це дасть змогу скороти терміни виконання землевпорядних робіт, матеріальні витрати та кількість погоджень. Суть змін полягає у розширенні можливостей, при яких для оформлення земельних наділів достатньо лише розробки технічної документації. Якщо зміни ухвалять, документація не проходитиме Комісію з погодження, при цьому вартість документації становитиме близько 1,5 тис. гривень, а термін виготовлення - 3 місяці.

Рескомзем через Центр законодавчих ініціатив Верховної Ради Криму пропонує доповнити деякі статті Земельного кодексу України і визначити, що оформлення наділів шляхом розробки технічної документації з оформлення правовстановлюючого документа на землю можливе у разі якщо: місце розташування земельної ділянки відповідає генеральному плану населеного пункту, затвердженому в установленому законом порядку; на земельній ділянці розташований житловий будинок, право власності на який зареєстровано в установленому порядку.

У разі прийняття ініціативи громадянину для виготовлення техдокументації достатньо буде подати заяву, копії паспорта, ідентифікаційного коду та матеріали, що засвідчують право власності на об'єкт нерухомості.

Нині більшість наділів проходить стадію оформлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене