Прозоріше не буває: інвесторам обіцяють безперешкодний доступ до публічної інформації про землю

«Ми добре розуміємо, що комфортний доступ інвесторів до земельних ресурсів вимагає не тільки створення сприятливих законодавчих передумов, спрощення бюрократичних процедур і кардинального зниження рівня корупції, а й забезпечення йому безперешкодного доступу до публічної інформації про землю», - зазначив Голова Держземагентства України Сергій Тимченко під час виступу про земельну реформу і її вплив на інвестиційний клімат на Українському інвестиційному саміті в Grange St Paul´s Hotel у Лондоні. Про це повідомляє прес-служба Держземагентства.

Керівник земельного відомства розповів представникам світової бізнес-еліти про те, що Україна за фінансової підтримки Світового банку завершує побудову сучасного програмно-апаратного комплексу державного земельного кадастру, правову основу якого становить прийнятий у липні минулого року закон "Про Державний земельний кадастр".

Сучасна повністю автоматизована система електронного земельного кадастру запрацює в Україні з 2013 року. Також з 1 січня 2013 року офіційні відомості про всі земельні ділянки можна буде отримати безпосередньо з електронної карти через Інтернет, що є кращою гарантією прозорості земельних відносин та об'єктного підкріплення прав на землю.

Важливу роль у підвищенні інвестиційної привабливості аграрного сектора відіграє стан земельних відносин. Зокрема, Сергій Тимченко повідав учасникам саміту про правове та інституційне забезпечення доступу інвесторів до земельних ресурсів, послідовну державну політику щодо збереження якості ґрунтів та економічного стимулювання підвищення їх родючості. Він також акцентував увагу на покращенні можливостей отримання повної і достовірної інформації про земельні ділянки, розповів про вітчизняну досить ефективну систему гарантування та захисту прав на землю.

Нині аграрний сектор економіки України набирає значних обертів, і Україна може відіграти найважливішу роль у забезпеченні глобальної продовольчої безпеки.

На сьогодні Україна займає перше місце в світі з експорту насіння соняшнику та соняшникової олії і друге - з виробництва цієї продукції. Україна увійшла до трійки найбільших експортерів зерна, а по ячменю - посідає перше місце.

«У 2011 році виробництво зерна сягнуло понад 56 мільйонів тонн і це не межа, потужний земельний ресурс України має потенціал виробляти до 100 мільйонів тонн зерна щорічно», - сказав на завершення Сергій Тимченко.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене