Проінвентаризовані землі передадуть в статутний фонд Земельного банку вже цього року

– Одним із першочергових завдань земельної реформи є розмежування земель державної та комунальної власності, – зазначив під час підсумкової прес-конференції Голова Держземагентства України Сергій Тимченко. – Спеціалісти земельного відомства спільно з народними депутатами розробили якісно новий підхід до розмежування. Відтак ця процедура значно спрощується і прискорюється, а головне не потребує додаткових бюджетних витрат. Попередня методика передбачала 2,5 млрд гривень і могла затягнутися на багато років.

Щодо інвентаризації, то її проведення вимагає значного фінансування. На сьогодні фахівці Держземагентства України шукають у який спосіб здешевити та прискорити ці роботи. У багатьох розвинених країнах (Канада, Великобританія, США) інвентаризація проходить за заявницьким принципом, за бажанням власників ділянок і відповідно за їхні кошти.

На кінець 2011 року землі населених пунктів проінвентаризовано на 63,8 відсотка, несільськогосподарські землі поза населеними пунктами – 76 відсотків, сільськогосподарські землі державної власності – 100 відсотків камерально, тобто без виносу в натуру.

Очільник земельного відомства повідомив, що уже цього року передбачається завершити інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення державної власності та передати їх в статутний фонд Земельного банку, інформує прес-служба Держземагентства.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене