Повноваження щодо розпорядження землями державної власності хочуть віддати одному органу

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності. Про це повідомляє Інформаційне управління Верховної Ради.

Проектом (реєстр. №9495) пропонується розмежувати землі державної власності на землі держави та землі комунальної власності. Згідно із документом, землями комунальної власності пропонується визначити всі землі в межах сіл, селищ, міст, крім земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні органів державної влади, державних підприємств, установ, організацій, а також земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що є у державній власності.

Як наголошувалося під час засідання, всі інші землі (крім земель приватної власності) в силу закону залишатимуться у державній власності.

Під час обговорення наголошувалося також, що законопроектом передбачено змінити повноваження органів виконавчої влади щодо здійснення права власності на земельні ділянки. За словами народних депутатів, на відміну від чинного законодавства, відповідно до норм якого розпорядження однією земельною ділянкою мають право здійснювати три державні органи, планується надати ці повноваження одному органу виконавчої влади, яким буде: щодо земель державної власності в межах сіл, селищ, міст районного значення та за межами населених пунктів на території району - районні державні адміністрації, в інших випадках - обласні державні адміністрації. На думку авторів законопроекту, це сприятиме перенесенню важелів прийняття управлінських рішень з загальнодержавного на місцевий рівень.

Члени Комітету зазначили також, що визначення єдиного суб'єкта права власності на земельні ділянки крім іншого, дозволить внести інформацію про суб'єкта права державної власності до Державного реєстру прав на нерухоме майно та уникнути спорів щодо визначення компетенції розпорядника державних земель при здійсненні транзакцій із ними.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене