Потенційний покупець українських чорноземів буде піддаватися різним перевіркам

Виступаючи на на конференції “АГРОБІЗНЕС: ринок сільськогосподарських земель”, яка відбулася 16 березня, Голова Держземагентства України Сергій Тимченко зазначив, що нині доля законопроекту “Про ринок земель” повністю знаходиться в руках депутатів і їм вирішувати яким буде ринок, але є кілька основних ідеологічних постулатів, озвучених Президентом держави, які будуть, поза сумнівом, дотримані. Так, землею України буде володіти виключно український народ. Землю дозволяється купувати тільки громадянам України – фізичним особам, державі та місцевим радам. Юридичні особи та іноземці не зможуть володіти українськими чорноземами. Але вони і далі зможуть їх орендувати. Про це повідомляє прес-служба Держземагентства.

Також керівник земельного відомства наголосив: “Не дивлячись на те, що існує величезна аграрне лобі, оренда теж буде обмежуватися”. Крім того, передбачається ввести обмеження на володіння землею. В останній редакції законопроекту це – не більше 100 гектарів. Щоб уникнути скупки на підставних осіб, потенційний покупець буде піддаватися різним перевіркам (податкова, антимонопольний комітет та ін.). Спекулювати землею буде не вигідно через високу ставку державного мита на повторний продаж земель. Землю матимуть змогу придбати тільки ті, хто дійсно на ній працюватиме.

- Хоча є і свої мінуси в тому, що законопроект відкладений. Адже документ комплексний і зачіпає не тільки питання функціонування ринку землі, а й ряд інших найважливіших питань: консолідація земель, земельні аукціони, оренда земель, питання невитребуваних паїв та відумерлої спадщини. Не виключено, що по ряду питань будуть розроблені окремі законопроекти та розглянуті незабаром, не чекаючи ринку, – сказав Сергій Тимченко.

LAND-UKRAINE.com

Запам'ятати мене