Послідовний і принциповий Литвин готовий зробити все, щоб запобігти спекуляції землею

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вважає за необхідне закріпити в законі про ринок землі механізми запобігання спекуляціям в земельній сфері. Про це він заявив у п´ятницю в інтерв´ю телеканалу «Рада», повідомляє прес-служба ВРУ.

«Треба зробити все, щоб землею володіли ті, хто живе і працює на ній, щоб зменшити можливість концентрації в одних руках величезних земельних ділянок, щоб не було спекуляції землею», - наголосив керівник українського парламенту, відповідаючи на запитання про те, чого можна очікувати від закону про ринок землі, проект якого Верховна Рада України у четвер відправила на повторне перше читання.

За словами В.Литвина, навіть у нинішній редакції законопроекту йдеться про те, що якщо людина купила землю, то протягом п´яти років вона не зможе її продати, а повинна господарювати на ній. «В іншому випадку власник земельної ділянки сільськогосподарського призначення повинен буде заплатити податок у розмірі, який дорівнює ціні, за якою ця земля була оцінена. У перший рік після купівлі ділянки людина, у якої виникне бажання її продати, повинна буде заплатити до бюджету 100 відсотків вартості ділянки, в другий - 90, і так далі», - пояснив В.Литвин. «Так що вже ніхто не побіжить просто купити землю, щоб гендлювати нею», - наголосив він.

Крім того, керівник українського парламенту вважає за необхідне передбачити в законі положення, за яким один відсоток від вартості земельної ділянки при її продажу скеровувався би на розвиток соціальної сфери в сільських населених пунктах. «Ці гроші повинні скеровуватися безпосередньо на рахунки сільських рад», - підкреслив В.Литвин.

«Головне - щоб кожна людина, яка має земельний пай, знала, що ця земля має ціну. І коли мова йде про ринок землі, то мається на увазі створення законодавчих умов для того, щоб вартість землі була реальною. А не тою, яка визначена нормативною оцінкою і не відповідає засадам, на яких визначається ціна, скажімо, в інших європейських країнах», - висловив переконання Голова Верховної Ради.

На його думку, потрібно «припинити різного роду крики і зрозуміти, що земля повинна мати реальну вартість і нею повинні володіти ті, хто на ній живе і працює». «Ми не повинні допустити обезземелення і розселянення України», - заявив В. Литвин.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене