Нинішній законопроект про ринок землі - це енциклопедія державної корупційної машини

Прийнявши в цілому законопроект про ринок землі, чинна влада остаточно позбавить фермерів можливості працювати в аграрному бізнесі. Про це заявила народний депутат України Наталія Королевська, коментуючи прийнятий в першому читанні законопроект «Про ринок землі» (№ 9001-д). Відповідне повідомлення розміщене на персональному сайті Н. Королевської.

«Продаж землі за «схемою», запропонованою владою, просто-напросто краде наше майбутнє. Прийнятий закон зробить жебраками всіх українців, що мають відношення до землі», - підкреслила Наталія Королевська. - «Влада зробила все, щоб остаточно позбавити малих та середніх підприємців можливості працювати в аграрному бізнесі: фермерські господарства розчерком пера просто виключили зі списку суб'єктів, яким дозволено купувати землю».

Прийнятий у першому читанні законопроект передбачає: 1) запровадження державного оператора-монополіста на ринку землі; 2) виключення фермерських господарств з переліку суб'єктів, що мають право на придбання с/г призначення; 3) створення Земельного банку, наділеного монопольним становищем щодо земельної іпотеки.

На думку Наталії Королевської, запровадження державного оператора на ринку землі, що має монопольне право на реєстрацію всіх земельних операцій, створить необмежену корупційну схему, оскільки, згідно з новою редакцією документа, жодної відповідальності за свої дії державний оператор не несе. Разом з тим, внесення Земельного банку до переліку суб'єктів, що мають право на придбання землю, наділяє його монопольним становищем щодо земельної іпотеки, а це, відповідно, позбавляє інші банки такої можливості.

«Нинішній законопроект про ринок землі - це енциклопедія державної корупційної машини у земельній галузі», - підкреслила народний депутат. - «Прийняття його в сьогоднішньому вигляді - це злочин перед своїм народом».

Принципове рішення про запровадження ринку землі в Україні, вважає Наталія Королевська, повинно бути прийнято тільки громадянами шляхом проведення всеукраїнського референдуму.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене