Новини з полів: реальна площа розпайованих земель зазвичай менша, аніж вказано в документах

В Україні повним ходом іде кампанія щодо прийняття Закону, який би дозволив продаж земель сільськогосподарського призначення. Між тим, його вступ у силу в сучасних реаліях може призвести до безлічі проблем і навіть конфліктів. У редакції видання EXO з регіону спробували розібратись у питанні: чи є в наявності та земля, яку селяни нібито зможуть продати, і чи вистачить її для всіх продавців?

Валерій Андрушко, керівник ТОВ «Агросвіт», що господарює на землях Кунівської сільради на Полтавщині, привів одразу кілька прикладів того, що на багатьох полях реальна кількість землі менша, аніж землі паперової. Він розповів:

«Ми переміряли кілька полів. У натурі землі, яка є по документах, немає, її кількість значно менша. На полі, яким користується «Агросвіт», є пай одного чоловіка. Він вирішив господарювати самостійно. І під час виготовлення технічної документації разом з фахівцями почав переміряти все поле. І виявилось, що воно майже на два гектари менше, ані та кількість, яка вказана в документах. А це ж чийсь пай».

Агроном господарства Анатолій Зінченко показав ще одне поле, посередині якого розташована глибока улоговина, майже яр.

«Отой яр щорічно заливають талі води. Ми його навіть не засіваємо, тому що там нічого не росте. А по документах — там чийсь пай. А хто таку землю купить?» - зауважив агроном.

Розповів він і про іншу типову ситуацію. Одне із полів, яке обробляє «Агросвіт», розташоване на краю урвища. Щорічно ґрунт обвалюється і земельна ділянка стає на кілька метрів меншою.

«Коли проводилось розпаювання, ніхто не займався інвентаризацією землі. І це ситуація, типова не лише для Кунівки, а й для всієї України. Ніхто нічого не переміряв, скористались старими радянськими картами і все. Боюсь, що й під час виготовлення технічної документації до державних актів на землю ніхто нічого не мірятиме, а просто карти перемалюють», - коментує ситуацію колишній землевпорядник сільради Світлана Зіненко.

Спеціалісти-земельники з державних установ погоджуються із тим, що теоретично вказані проблеми можуть виникнути. Але стверджують, що їх можна вирішити за рахунок земель запасу і в результаті проведення інвентаризації сільськогосподарських угідь. Але за чий кошт проводитиметься та інвентаризація? У держави, тим більше у сільрад, грошей на це немає. І хто буде вирубувати посадки, що розрослися, рекультивовувати яри і так далі і тому подібне? Швидше за все – власники паїв.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене