На одного покупця землі припадає 20 продавців

30-річний Антон Іванов із Сімферополя продає в Криму сім земельних ділянок. За чотири місяці купили дві. Торік його брат продав удвічі більше за такий же час.

— У міській зоні сотка землі коливається від 7 до 10 тисяч доларів, а біля райцентрів від 500 до 3 тисяч доларів. Вартість збільшує наближення до міста та наявність державного акту на забудову. Найдорожчий південний берег — Ялта, Алушта. Маю на південному березі два об'єкти. Кілька разів дзвонили росіяни, але нічого не купили. В покупців обмаль грошей. Банки кредитів не дають, а осіб, які можуть собі дозволити будинок, землю чи квартиру на власні заощадження — небагато. Тепер у Криму купують здебільшого малогабаритні квартири і старі будинки. Я продав у Сімферополі дві однокімнатки по 30 тисяч доларів. Максимальна ціна на такі в місті — 40 тисяч.

Киянин Дмитро Винарський, 32 роки, торгує нерухомістю по всій Україні.

— Росіяни — основні покупці кримської нерухомості. Останнім часом вони стали перебірливі. Хочуть ділянки на півдні, на рівнині, ближче до великих міст і моря. Південний берег Криму найдорожчий, до 25 тисяч доларів за сотку. Якщо з видом на море й гори, то й до 100 тисяч доларів за сотку. Це перепродаж ділянок, що давно поділили між собою місцеві чиновники і тепер перепродують. Простим кримчанам дають на паї під городи у віддалених районах. А вони не знають, що з нею робити. Будуватися дорого. Продати не можуть. Зараз на одного покупця припадає понад 20 охочих продати землю. Але ціни не скидають. Можна виторгувати знижку щонайбільше в півтори тисячі доларів від загальної ціни.

Власники земельних ділянок у Криму беруть кредити під заставу землі. Грошей не повертають.

— У березні банку перейшли 7,5 гектара заставної землі за 70 кілометрів від Севастополя. А це суцільне косогір'я. Власник землі не повернув позики. Банк оцінив у 500 доларів за сотку. Хоча таку землю і по 200 доларів ніхто не купить. Таких шахрайств сотні,— розповідає Дмитро Винарський.

Джерело: Gazeta.ua


Запам'ятати мене