Матвієнко розповів, що робити на початкових етапах введення «дикого» ринку земель

При введенні «дикого» ринку українська земля може знецінитися, тому на початкових етапах його введення в Україні необхідно суворо обмежити площу землі, дозволену для продажу.

Таку точку зору висловив народний депутат від фракції "Наша України - Народна самооборона", заступник голови партії «Українська платформа «Собор», член Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Анатолій Матвієнко в інтерв'ю кореспонденту ГолосUA.

«Можливість приватизації землі - незрівняна з усіма можливостями, які надала неконтрольована приватизація виробничих потужностей в Україні. Моє застереження: в результаті "дикого" ринку, який ми можемо запустити, з'явиться масова пропозиція з продажу землі. Адже власники земельних паїв - це, в основному, пенсіонери. Через мізерні пенсії їх цікавить зовсім не завтрашній день, а сьогодення», - сказав він.

При цьому А. Матвієнко відзначив, що в даний час в Україні масового попиту на землю немає. Тому, у разі, якщо на ринку землі будуть спровоковані великі обсяги пропозиції, без адекватного попиту ціна на землю впаде.

«Більш того, заводиться "механізм так званої "експертної оцінки". А це в умовах корумпованої держави може нас привести навіть не до 200 доларів, а до 100 доларів за гектар. В умовах, коли знецінення землі відбудеться, може статися захоплення великих обсягів землі. Надалі, при третьому-четвертому перерозподілі, це дозволить отримати неймовірно високу "ренту" від уже реальної ринкової ціни», - вважає народний депутат.

У той же час А. Матвієнко нагадав, що за оцінками Світового банку вартість української землі становить 3,6 тисяч доларів за гектар. А нормативна грошова оцінка в даний час знаходиться в межах 1200-1400 гривень за гектар.

Тому народний депутат переконаний, що для попередження знецінення землі і запуску механізму спекуляцій необхідно дозволити продавати не більше 100 гектарів «в одні руки», надалі збільшивши дозволену площу продажу землі.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене