Козаченко розповів про глобальні загрози фундаментального законопроекту про ринок земель

Президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко у ході Міжнародного круглого столу з проблемних питань законопроекту №9001-Д «Про ринок земель» зауважив, що «цей документ є фундаментальним у здійсненні економічних реформ, задекларованих Президентом. Однак, незрозуміло з яких підстав норми закону передбачають обмеження землекористування (оренди земель сільськогосподарського призначення – ред.) для юридичних осіб як на загальнонаціональному рівні, так і на рівні найменших адміністративних одиниць».

За підрахунками УАК, близько 900 суб’єктів господарювання у нашій державі потраплять у ситуацію, коли вони юридично не зможуть здійснювати свою діяльність. «Це дуже велика кількість підприємств. Тільки у Київській області 11 компаній, які виробляють молоко, м’ясо та цукор, будуть вимушені призупинити виробництво», - сказав Леонід Козаченко. За його словами, для банківської системи це означатиме неповернення мільярдних коштів міжнародним та українським фінансовим інституціям, повідомляє прес-служба УАК.

«Заради чого створювати таку небезпеку, яка перейде у соціальну напругу і у площину глобальної проблематики для сільського господарства, призупинить роботу таких галузей, як цукрова, завдасть значної шкоди олієжировій галузі, яка сьогодні займає лідируючі позиції на світовому ринку. Ми втратимо можливість розвивати індустріальне молочне виробництво, яке налагоджено за останні роки. Ми ж самі будемо нести відповідальність за ці рішення і за втрату інвестицій у нашу економіку», - констатував Козаченко.

Друга проблема, на якій наголосив президент УАК, пов’язана із питанням створення Земельного банку. «Головна мета створення цієї установи – використання її як фінансової інституції другого рівня, яка зможе за рахунок застави землі залучити дешеві фінансові ресурси з міжнародних банків. Але згідно законопроекту («Про ринок земель» - ред.), Земельний банк не зможе виконувати свою функцію, тому що землю не можна буде давати під заставу іноземним суб’єктам, які, звичайно, претендуватимуть на відчуження заставної землі. Це потребує суттєвого корегування і нашої подальшої участі у цьому процесі, тому що серед тих законів, які необхідні для врегулювання земельної реформи, цей буде завершальним і ключовим», - підсумував Леонід Козаченко.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене