Компромісний Литвин закликає і далі не поспішати з прийняттям закону про ринок земель

Потрібно говорити не про закон про ринок землі, а про закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Про це заявив Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у четвер в інтерв´ю програмі «Час» на «5-му каналі», повідомляє прес-служба українського парламенту.

В.Литвин зазначив, що на наступній сесії парламент має розглянути 830 законопроектів, у тому числі цілий ряд «чутливих», які можуть стати приводом для блокування опозицією роботи Верховної Ради. Разом з тим, зауважив він, «опозиція повинна себе проявляти». «У опозиції є таке право - критикувати і заперечувати, - сказав він. - Бажано, щоб були і альтернативні пропозиції».

За словами Голови Верховної Ради, майже 200 питань вже підготовлені до розгляду парламентом. У той саме час він зауважив, що потрібно зосередити увагу, перш за все, на контролі за виконанням вже прийнятих законів.

В.Литвин, наголосивши на важливості питань законодавства про землю, зазначив, що, насамперед, потрібно говорити не про закон про ринок землі, а про закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Закон про ринок землі (№9001), прийнятий у першому читанні на попередній сесії, за його словами, «має загальнодержавне, загальносуспільне звучання, і кожна людина повинна як мінімум нейтрально ставитися до цього закону».

Голова Верховної Ради повідомив, що після ознайомлення громадськості з цим документом після публікації у пресі з´явилося багато пропозицій від громадян та асоціацій, серед яких чималий відсоток критики. Він підкреслив, що з урахуванням загальнодержавного значення цього питання, не потрібно поспішати з прийняттям цього закону. «Можливо, після того, як комітет проаналізує всі зауваження і пропозиції, які надійшли від людей, від крупних сільськогосподарських виробників, від різного роду асоціацій, від інституцій громадянського суспільства, потрібно провести ще раз парламентські слухання, але за однієї умови: коли парламент буде слухати, а говорити будуть ті, хто розуміється на цій проблемі, - сказав В.Литвин. - Буде менше політичних прокламацій, а більше реального змісту. І знову ж таки, не потрібно поспішати з прийняттям цього закону. У даному разі думаю, що в опозиції буде менше на одну позицію для того, щоб критикувати».

За словами керівника парламенту, такий підхід підтримує і Президент України. В.Литвин підкреслив, що «не можна допустити обезземелення селян, не можна зруйнувати той спосіб життя, до якого звикло селянство, не можна допустити зменшення виробництва сільськогосподарської продукції в результаті розбірок навколо закону, а головне - треба, щоб був загальносуспільний компроміс». «Ми повинні досягати компромісу. Тому найближчими тижнями це питання в порядку денному не стоїть», - сказав він.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене