Комісія громадського контролю боротиметься з недобросовісними ліцензіатами та іншими ганебними проявами

Як повідомляє Урядовий портал, на засіданні комісії із забезпечення громадського контролю за видачею актів Голова Держземагентства України Сергій Тимченко зазначив: «Ми маємо у стислі терміни раз і назавжди подолати такі хвороби, як корупція, черги і заборгованість, що стали хронічними. Надійним інструментом, що, на моє переконання, суттєво допоможе нам подолати ці ганебні прояви в діяльності органів земельних ресурсів, є комісія, до роботи якої залучено представників громадськості, засобів масової інформації. Ми не можемо увійти до кожного будинку і запитати – “чи все у вас гаразд?”, “які у вас проблеми?”, а засоби масової інформації можуть це зробити. Сподіваюся, що воно так і буде. І у підсумку наша спільна діяльність у цьому напрямку буде ефективною».

Принцип роботи комісії простий – це щотижневі збори, на яких розглядається інформація, що протягом тижня приймається на «гарячу лінію» - 0 800 502 528, та електронну адресу комісії - public_control@dazru.gov.ua і ретельно обробляється. По кожному окремому випадку будуть прийматися конкретні виважені, при потребі жорсткі рішення. Лише в такий спосіб можна виправити ситуацію, що склалася з видачею актів, відмовами в прийомі документів, всілякими затримками з оформленням документів. Свідчення цьому - 50 – 80 дзвінків щодня на «гарячу лінію» земельного відомства. За шість днів, що минули, надійшло 506 звернень. З них 90 відсотків – це проблемні питання щодо видачі державних актів. Уже наступного дня доручення відправляється здебільшого до територіальних органів безпосереднім виконавцям, щоб вони протягом трьох днів розібралися і надали відповідь для прийняття остаточного рішення з тієї чи іншої проблеми.

«Так, громадяни часто скаржаться, що не можуть отримати акти. Є випадки коли тяганина триває 5-7 і більше років. Зафіксовано випадок, коли власник паю не може отримати акт з 2002 року. Комісія встановить конкретних винуватців і прийме відповідне рішення. Адже часто причиною страждань людей є недобросовісні ліцензіати, які, зібравши кошти, затягують час, виконують роботи неякісно, або ж загалом зникають. Отже в полі зору комісії будуть і такі несумлінні суб’єкти господарювання. Таким чином будемо розбиратися у кожному без винятку випадку, виправлятимемо ситуацію. Позбавитися всіх негативних факторів, створити умови для контролю. Це не просто слова, а те завдання державної ваги, яке ми неодмінно маємо виконати», – підсумував очільник земельного відомства.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене