Експерт з аграрних питань – проти продажу землі за так званою "експертною оцінкою"

Законопроект про ринок землі має забезпечити встановлення високої ціни на неї.

Таку думку висловив президент Асоціації українського клубу аграрного бізнесу Алекс Лісітса в ефірі "Ера FM", повідомляє Gazeta.ua.

"За великим рахунком, має йтися про те, як прописати закон про ринок землі, щоб ціна на українську землю була досить високою. На жаль, той законопроект, який розглядається у Верховній Раді, він не відповідає дійсності. Там вказано, що земля буде продана за так званою "експертною оцінкою". Уявляєте, як наші експерти можуть оцінити українську землю?" - сказав він.

Експерт застеріг від швидкого прийняття законопроекту про ринок земель у його нинішньому вигляді.

"Я не виступаю за негайне зняття мораторію і за підтримку законопроекту, який розглядається на сьогоднішній день у Верховній Раді. Я виступаю за те, що завершення земельної реформи необхідне, але я проти того, щоб ми зараз галопом затвердили який законопроект, як ми зробили з Бюджетним кодексом, як ми зробили з Податковим кодексом ... У передвиборчий рік створити законопроект, який, по суті, є компромісом незбалансованих ідей народних депутатів - це дуже-дуже небезпечно", - зазначив фахівець.

Водночас Ліссітса наголосив на необхідності зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

"Україна залишилася єдиною поряд з Білоруссю серед країн колишнього соціалістичного табору, де досі не вирішене питання ринку землі. Ми починали реформу 20 років тому, ведемо її і вже забулися, скільки у нас землі, не пам'ятаємо, скільки у нас власників паїв, бо дуже багато з них повиїзжали за кордон, дуже багато повмирали. Сьогодні багато вихідців із сільської місцевості, які живуть у містах і не можуть продати свої земельні паї. І суто моральне питання: якщо люди, відпрацювавши у радянських колгоспах по 30-40 років, отримали цей нещасний пай землі і зараз не можуть його продати, я вважаю, що це аморально", - підкреслив він.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене