Екс-губернатора Харківщини звинуватили в земельних махінаціях - прокуратура завела справу

Харківська облдержадміністрація попросила прокуратуру області перевірити законність дій колишнього голови ОДА Арсена Авакова на предмет передачі землі якомусь ТОВ, в результаті було заведено кримінальну справу.

Про це повідомили в прес-службі прокуратури Харківської області, пише GolosUA.com.

ОДА звернулася в прокуратуру 3 січня з проханням провести перевірку. За результатами перевірки порушено кримінальну справу щодо службових осіб Харківської обласної державної адміністрації та Головного управління Держкомзему в Харківській області. За версією прокуратури, протягом 2009 року шляхом зловживання службовим становищем та службової підробки були незаконно відчужені 55 гектарів державної землі вартістю понад 5,5 мільйонів. Кримінальну справу порушено за двома статтями КК: 364 ч.2 - зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки (позбавлення волі на термін від 5-ти до 8-ми років із забороною займати певні посади протягом трьох років) і 366 ч.2 - службова підробка, що спричинила тяжкі наслідки (позбавлення волі на термін від 2-х до 5-ти років із забороною займати певні посади протягом трьох років).

Розслідування вестиме відділ з розслідування кримінальних справ про злочини, пов'язані з корупцією, прокуратури Харківської області.

У прес-службі Харківської обладміністрації інформацію про звернення з проханням провести перевірку підтверджують і також повідомляють про кримінальну справу. За інформацією прес-служби, мова йде про землі сільськогосподарського призначення. У повідомленні прес-служби сказано: «Державні акти, на підставі яких одне з товариств з обмеженою відповідальністю отримало право власності на земельні ділянки з незаконно зміненим цільовим призначенням, підписані особисто колишнім головою Харківської обласної державної адміністрації Аваковим А. Б».

А. Аваков очолює Харківську обласну організацію ВО «Батьківщина» в Харкові. На посаду голови Харківської обладміністрації був призначений Президентом Віктором Ющенком у 2005-му році, звільнений з посади в лютому 2010-го також В. Ющенком. Тоді ж Аваков залишив партію «Наша Україна».

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене