Думка експерта: Право держави на першочерговий викуп землі – корупційна схема

Ініціатива уряду із першочергового права держави на викуп земельних паїв значно посилить корупцію.

Про це заявив в коментарі \"Економічній правді\" голова громадської організації \"Селянський фронт\" Аркадій Корнацький.

\"Мовляв, з фермерами стрічаємося через день, із власниками земельних паїв - щотижня, уже ледь відбиваємося від вимог щодо першочергового права держави на скупку земельних паїв\", - сказав Корнацький.

Експерт заявив, що ініціатива Мінагропроду щодо першочергового права держави на викуп землі створює ідеальні умови для бюрократії, узаконює примушення селян до дачі хабарів; уповільнить, а у багатьох випадках і припинить інвестиційні процесів; спричинить прямі і дуже значні матеріальні втрати селян-землевласників.

Корнацький повідомив, що така ініціатива спричинить нові, і чималі, витрати бюджетних коштів на одні лише формальності з письмового спілкуванні із селянами-продавцями земель; погіршить умови для сільгоспвиробництва; спричинить величезні ускладнення для сільгоспвиробників у придбанні, на договірних умовах, орендованих і сусідніх із ними земельних ділянок.

На думку експерта, для сільгоспвиробників \"не від влади\" це викличе значне підвищення вартості придбання землі внаслідок необхідності купувати землю не у селянина, а у чиновника.

Для сільгоспвиробника або його імітатора \"від влади\" така процедура, на думку фахівця, - чудова можливість придбання землі за безцінь, навіть у збиток державі.

\"Я вже мовчу про такі дрібниці, як грубезне порушення Конституції, основоположних цивільно- і земельно-правових принципів, засад конкуренції, антимонопольного права тощо\", - сказав він.

\"Про першочергову купівлю-продаж то тільки так, для відводу очей мовиться, на викуп і грошей катма, хіба що нових надрукують; основне , як завжди, між рядками буде прописане – як хапнути безоплатно, \"на халяву\", - додав Корнацький.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене