Держземагентство застерігає: кожен день зволікання із введенням ринку землі – це 10 кроків назад до деградації українського села

“Не буду приховувати, що різні політичні сили маніпулюють темою ринку земель, особливо в світлі майбутніх виборів. Вони залякують селян ринком земель і поширюють неправдиву інформацію”, — зазначив Сергій Тимченко на прес-конференції, присвяченій підсумкам роботи Державного агентства земельних ресурсів України у 2011 році. Про це повідомляє прес-служба Держземагентства.

Держземагентством України був розроблений проект закону про ринок земель. Як неодноразово зазначав Сергій Тимченко, цей закон не лобістський, він розрахований на простих селян – власників паїв. Сергій Тимченко наголосив, що Держземагентство зробило зі своєї сторони все, щоб закон про ринок земель був народним і враховував інтереси всіх учасників земельних відносин. “Планувалося, що закон про ринок земель буде прийнятий до кінця 2011 року. Однак розгляд законопроекту продовжили до 2012 року, оскільки було отримано тисячі зауважень з приводу того, яким має бути ринок земель, і в цьому питанні не можна поспішати”, – наголосив Сергій Тимченко.

“Наша мета була не тільки донести доступною мовою основні положення законопроекту, а й почути думку людей, налагодити зворотний зв’язок. У результаті ми отримали понад тисячу пропозицій, багато з яких були враховані при повторному першому і при підготовці до другого читання”, – принагідно зауважив Сергій Тимченко.

“Наразі законопроект став депутатським і його доля в руках народних обранців. Я вкотре наголошую, що кожен день зволікання із введенням ринку землі – це 10 кроків назад до деградації українського села. Однак і поспішати з прийняттям такого історичного законопроекту не варто – треба вивчити всі думки і прийняти ефективний народний закон, який би задовольняв усіх суб’єктів ринкових земельних відносин”, – переконаний Сергій Тимченко.

Він також повідомив, що друге читання законопроекту “Про ринок земель” планується вже у лютому.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене