Депутати не дозволять ненаситним агрохолдингам перетворити селян на рабів

Ухвала закону про ринок землі убереже земельні наділи сільськогосподарських підприємств, дрібних та середніх фермерських господарств від поглинання великими агрохолдингами. Про це під час брифінгу у Верховній Раді в четвер, 8 грудня, заявив народний депутат України, член парламентської фракції Партії регіонів, голова Комітету ВР з питань аграрної політики Григорій Калетнік, повідомляє прес-служба ПР.

«Чим довше діятиме мораторій на продаж землі у нинішньому вигляді, тим довше існуватиме загроза поглинання великими агрохолдингами дрібних фермерських господарств», - зауважив парламентарій.

За його словами, незважаючи на дію заборони на продаж земельних ділянок, в України «сформувалася група неприродних за величиною підприємств, які в своєму розпорядженні мають до півмільйона гектарів землі».

«Такого немає ніде в світі. Більше того, ці підприємства у майбутньому сподівалися викупити орендовані землі і таким чином перетворити на рабів усіх тих, хто мав земельні паї чи дрібні господарства. Адже не секрет, що опір дрібних фермерів аж ніяк не співставний із можливостями великих агрохолдингів», - сказав народний депутат.

На переконання Г. Калетніка, ухвала закону про ринок землі гарантуватиме дрібним і середнім сільськогосподарським підприємствам, а також фермерським господарствам захист та можливість уберегти свої земельні наділи.

«Ми з Міністром аграрної політики та продовольства мали зустріч із фермерами, які зібралися на мітинг у Маріїнському парку неподалік Верховної Ради, та їхніми представниками у профільному комітеті. Виявляється, вони просто не знали про зміни, які внесли народні депутати до урядового законопроекту протягом останніх двох з половиною тижнів», - розповів політик.

За словами парламентарія, проектом закону гарантується безпека та захист дрібних фермерських господарств.

«Ми знайшли цілковите порозуміння з тією частиною фермерів, які реально працюють та дбають за свої земельні наділи», - зазначив Григорій Калетнік.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене