Депутати хочуть законодавчо спростити принципово нову для України модель державної реєстрації нерухомості

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно" (№10140 від 01.03.2012 р., ініціатори – народні депутати Мірошниченко Ю.Р. та Пінчук А.П.).

Як зазначається в пояснювальній записці до законопроекту, необхідність розробки проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно" покликана зростанням громадського занепокоєння у зв'язку із наближенням строку набрання чинності законами України "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" та інших законодавчих актів України" та "Про Державний земельний кадастр", які створюють принципово нову для України модель державної реєстрації нерухомості.

Передбачені цими Законами процедури державної реєстрації нерухомості, зокрема, державної реєстрації прав на земельні ділянки, є дуже недосконалими, такими, що передбачають дублювання багатьох функцій, бюрократизацію та насичення цієї соціально та економічно важливої сфери новими корупційними ризиками. І без того нелегкий шлях від виділення земельної ділянки до визнання державою прав на неї, постає ще довшим та складнішим.

В умовах фінансової кризи додатково створюється потужний бюрократичний апарат, що запускає людей "на друге коло", закінчивши усі кадастрові процедури та отримавши рішення про надання ділянки у власність чи користування, право володільці вимушені вдруге звертатися з аналогічним пакетом документів до іншого органу, щоб зареєструвати в ньому своє право.

Така модель є соціально та економічно неприйнятною і потребує суттєвого законодавчого спрощення, зазначають автори законопроекту.

Текст документу на сайті Верховної Ради України.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене